Facebook

Pierwsze punkty na wiosnę!!! AP Gavia Choszczno - Hutnik Szczecin 2:0

02 kwietnia 2023, 16:06

A A A

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że w sobotę 1 kwietnia odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo nad drużyną Hutnika Szczecin – spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0. Nasza drużyna pokazała determinację i umiejętności, a kibice z trybun wspierali nas do końca spotkania. To dla naszej akademii bardzo ważne zwycięstwo w aspekcie budowania zespołu na przyszłe lata.

Przed meczem minutą ciszy uczczono śmierć Pana Zbigniewa Cecerskiego, nauczyciela wychowania fizycznego SP1 w Choszcznie oraz trenera kilku pokoleń piłkarzy w Choszcznie.

Jak już wszyscy w lidze wiedzą AP Gavia Choszczno ma w swoim składzie wiele utalentowanej młodzieży, a ich rozwój jest jednym z najważniejszych celów klubu. Młodzieżowcy są kluczowym elementem w budowaniu zespołu w Choszcznie na przyszłość, co było widać w sobotnim meczu, gdzie w pierwszym składzie mieliśmy ich aż pięciu: Michał Ratuszny, Grzegorz Basisty, Konrad Ratuszny, Gracjan Zwoliński oraz Marcin Surdacki. Na ławce rezerwowych znajdowali się także Kuba Drobisz, Oskar Magiera oraz Michał Przystawko.

Bramki dla naszego zespołu strzelili: Marcin Ćwiek w 13 minucie pięknym strzałem z 25 metrów pokonał bramkarza gości oraz Marcin Surdacki w 71 minucie strzałem głową ustalił wynik spotkania po wspaniałej akcji i asyście Pawła Kulesy.

Ważnym punktem spotkania była kapitalna obrona rzutu karnego w 54 minucie przez naszego bramkarza Michała Ratusznego. Cała drużyna zagrała bardzo solidnie w obronie i ataku, co pozwoliło nam zdobyć 3 punkty.

Chcielibyśmy również podziękować naszym fantastycznym kibicom, którzy wsparli nas na trybunach. Wasza obecność i doping były niezwykle ważne dla naszej drużyny.

Wierzymy, że ten mecz był tylko początkiem naszej drogi do sukcesu jakim będzie utrzymanie się w lidze, a nasza drużyna będzie kontynuować dobrą passę w kolejnych meczach. Będziemy nadal ciężko pracować, aby zapewnić naszym kibicom wiele wspaniałych chwil.

Razem tworzymy silny zespół, który jest w stanie osiągnąć wiele.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i zapraszamy na kolejne mecze. Do zobaczenia na trybunach!