Facebook

Historyczne wyjazdowe zwycięstwo w IV lidze: Mechanik - Gavia 1:2

09 kwietnia 2023, 12:59

A A A

Wygrywamy 2:1 w bardzo ważnym meczu z Mechanikiem Bobolice i zgarniamy 3 bezcenne punkty.
Jest to nasze pierwsze czwartoligowe zwycięstwo na wyjeździe. Gole w meczu strzelali Marcin Surdacki i Paweł Kulesa. Samo spotkanie nie było wielkim widowiskiem, ale walki i zaangażowania z obu stron było bardzo dużo.
Pierwsza połowa bardzo wyrównana. Obie drużyny tworzyły okazje jak na lekarstwo, ale to gospodarze wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie na długi słupek naszej bramki i niefortunna interwencja Michała Ratusznego i zrobiło się 1-0 dla gospodarzy. Następnie zagranie ręką i rzut karny dla Mechanika. Tym razem nasz bramkarz zachował spokój i spokojnie złapał strzał zawodnika z Bobolic.
Jest to drugi z rzędu obroniony strzał z 11 metrów przez Ratuchę.
Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli bardzo zmotywowani. Dobre zmiany dali Kacper Twardowski i Marcin Surdacki. Zwłaszcza Surdacki robił dużo na bokach pomocy i to on doprowadził do wyrównania strzałem lewą nogą. Następnie mieliśmy kolejne okazje, a ostatecznie udało nam się zdobyć upragnionego gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego - strzelcem Paweł Kulesa. W końcówce spotkania gospodarze mieli rzut karny, ale tym razem strzał w słupek i kilka minut później cieszyliśmy się z 3 bardzo ważnych punktów.
To ważne zwycięstwo, które daje nam dodatkowy zastrzyk optymizmu na kolejne mecze. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych zawodników, zwłaszcza młodszych graczy, którzy z każdym meczem odgrywają coraz bardziej istotną rolę w drużynie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na kolejne spotkanie, które rozegramy w przyszłą sobotę tj. 15.04 o godz. 11 z MPK Szczecinek.